A következő címkéjű bejegyzések mutatása: palacsinta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: palacsinta. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. november 20., péntek

Ricottás palacsinta

Még nyár közepén az egyik reggelit én készítettem Ildikóék családjának. Ekkor készült ez az amerikai palacsinta jellegű desszert.
Ricottás palacsinta
Hozzávalók (10 db közepes méretű palacsintához):
  • 250 g ricotta
  • 125 ml tej
  • 2 tojás
  • 1 ek porcukor
  • 100 g liszt
  • 1 tk sütőpor
  • egy csipet só
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 1 citrom reszelt héja
  • vaj a sütéshez
  • porcukor, juharszirup és baracklekvár a tálaláshoz


A tojásokat szétválasztottam, a fehérjékből egy evőkanál porcukorral kemény habot vertem. A sárgákat alaposan kikevertem a ricottával, a tejjel, a vaníliás cukorral és a reszelt citromhéjjal. Beleszitáltam a lisztet, a sütőport és a sót. Elkevertem, majd óvatosan beleforgattam a fehérjehabot. A palacsintasütőt felforrósítottam, majd mérsékeltem alatta a lángot. A vajat megolvasztottam. Kb. 10 cm-es átmérőjű palacsintákat sütöttem, amiket óvatosan lapáttal fordítottam meg. Juharsziruppal vagy baracklekvárral kentem meg őket és megporcukroztam. Idényjellegű gyümölcsökkel is lehetett volna tálalni.
2015.07.02.

2015. október 10., szombat

Tiszaugi palacsintázás

"Hozzávalók":

21 evezéstől "elgyötört", fáradt és éhes gyerek
2 hasonló állapotban található kísérőtanár
2 "őrült", aki hajlandó 34 fokban nekiállni palacsintát sütni

A végeredmény... megfizethetetlen smile hangulatjel

Az anyagiak smile hangulatjel :

30 db tojás
3 kg liszt
4,5 l tej
3 l ásványvíz
350 ml olaj
7 csipet só
7 kiskanál cukor

A töltéshez:

1 csomag Nesquik kakaópor
5 üveg különböző színekben és ízekben pompázó lekvár

Természetesen nem őrültünk meg, hogy az összes tésztát egyszerre bekavartuk volna. A szokásos 4 tojás, 400 g liszt,  600 ml tej, 400 ml ásványvíz, 50 ml olaj, csipet só, kiskanál cukor összeállítást ismételtük meg 7 és félszer smile hangulatjel Az igazsághoz hozzátartozik, hogy eredetileg csak 2 kg lisztből terveztünk készíteni, de mivel a kezdetek jól alakultak,  ezért rátettünk egy lapáttal. 3 serpenyővel és 2 keverőtállal készítettük. Bő 4 óra múlva, épp a gyerekek érkezésekor  sültek ki az utolsó darabok. Már tudták mi lesz az ebéd, s kérdezgették mennyi sült, mennyi jut egy embernek. "21"-szer elmondani, hogy: "Nem tudom, mert nem számoltam, de nyugi jut elég mindenkinek", eléggé vicces volt. Mind  elfogyott, de éhes gyerek/felnőtt sem maradt smile hangulatjel. 200 körül járhatott a végső szám, volt aki 14-et evett (ugye Berci smile hangulatjel )  Az utolsók leküzdéséhez már "emberfeletti" erő kellett, de csak sikerült. Látnunk az elégedett arcokat mindennél többet jelentett számunkra. Szóval ezt bármikor megismételnénk (nyugodtan szavamon foghattok, de azt hiszem Ildikó nevében is mondhatom).

2015.08.20.