A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nutella. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nutella. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. november 8., vasárnap

Nutellás sajttorta

A tegnap, a halászlé főzésről szólt. Reggel 8-kor kezdtem neki, 9-kor már forrt, fél háromkor lekapcsoltam alatta a lángot. 150 percen keresztül passzíroztam, de megérte, tényleg minimális mennyiséget kellett kidobni. Sózás, az ízek és a sűrűség beállítása után kis edényben megfőztem külön a pontyfilét, az ikrát, a haltejet és a halmájat. Harcsából és pontyból készült, s ipari mennyiségű lett (10 liter). Lefagyasztani nem szerettük volna, reméljük, a piarista testvérek jóízűen fogyasztják majd el vacsorára. Szerintem jut belőle holnapra is. Ámen. :-)  "Éjféltájban a halikra jó hatással van a palikra." :-) Bocs Pali, de egyszerűen nem hagyhattam ki. Tegnap este amikor hazaértem fülembe csengett Ildikó utolsó mondata: "Egy kiló kenyérrel meg a halászlével már biztos jól laknak a tesók". Nem akartam süteményt sütni, de hajnal háromkor mégis nekiálltam egynek. Igaz, ezt sütni nem kellett. Utólag is elnézést kérek a szomszédoktól. Szerintem mondhattak cifrákat amikor felébredtek az aprítógép vagy a habverő zúgására. Sajna végül is Cegi "sütigyomrába" nem jutott ebből a finomságból, de ami késik az eljön. Szóval süti, sütés nélkül:

NUTELLÁS SAJTTORTA

Hozzávalók: (18 cm-es tortaformához)
  • 200 g nutella
  • 125 g zabkeksz
  • 60 g vaj
  • 250 g mascarpone (vagy másfajta krémsajt)
  • 100 g porcukor
  • 6 g zselatin
  • 30 ml tej


A kekszet az aprítógépben ledaráltam, a felforrósított vajjal meglocsoltam, s elkevertem benne. A tortaforma alján egyenletesen elterítettem, egy pohár sima aljával kissé lenyomkodtam. A szobahőmérsékletű sajtot a porcukorral habosra kevertem. Hozzáadtam a nutellát, majd az előzőleg tejbe beáztatott és felmelegített zselatint. A habverő legnagyobb fokozatával 3 percig kevertem. A kekszalapra öntöttem és 4 órára hűtőbe tettem dermedni. Tálalás előtt egy hajszárítóval körbemelegítettem a formát, így a karika szépen lecsúszott róla. Korábban már kétszer is készítettem ilyen tortát, de most sikerült igazán finomra. Az első alkalommal túlságosan édes lett, másodjára meg zselatin nélkül készítettem, s így a forma lecsatolása után pohárdesszertté változott. :-) Akinek éppen van otthon földimogyorója, durvára vágva megszórhatja a torta tetejét. Nálam ez most kimaradt.
Na jó, azért a halászléről is teszek fel képeket. J

2015. október 10., szombat

Nutellás-mascarponés keksztorta

Nutellás-mascarponés keksztorta

Egy hétig sütő nélkül voltam, ilyen-olyan okból kifolyólag, de ez természetesen nem rettentett vissza édességek készítésétől. 
Amúgy is olyan meleg volt, hogy a sütőt bemelegíteni bűn lett volna. smile hangulatjel Nem mondom, hogy ugyanolyan "érdekes" sütiket lehet készíteni, de a "függőségem" csillapítására alkalmasak voltak.
A múltkori Karamellás-túrós-csokis keksztorta "tésztája" volt az alap, csak feleannyi mennyiségekkel, mert kisebb tepsibe készítettem. http://sutilabor.blogspot.hu/2015/10/karamellas-turos-csokis-keksztorta.html

Hozzávalók: 20 cm * 20 cm-es tepsihez

Kekszes alap:

250 g darált háztartási keksz
120 g vaj
3 ek holland kakaó
60 g cukor
125 ml tej

A tésztához a vajat, a tejet és a cukrot addig melegítettem, míg homogénre nem olvadt. A tűzről levéve hozzáöntöttem a kakaós darált kekszhez, majd összegyúrtam. A tortaformát kibéleltem vele úgy, hogy legyen pereme is (látjátok, hogy magas lett), majd a hűtőbe tettem fél órára. 

Krém:

200 g nutella
250 g mascarpone
175 g joghurt
10 g zselatin
50 ml tej

A zselatint a tejjel elkevertem és hagytam, hogy megduzzadjon. A többi összetevőt habosra kevertem, hozzáöntöttem a felforrósított, majd kihűtött zselatint. A kekszalapra öntöttem és egy éjszakára a hűtőbe tettem. A magas peremet tálalás előtt "megstuccoltam". smile hangulatjel 

folyt. köv.

2015.07.04.